3ds Max – Vray – Photoshop (Mimari Görselleştirme)

Categories: 3ds Max
İstek Listesi Paylaş:
Kursu Başlat
Page Link
Sosyal Medyada paylaş

Kurs Hakkında

3 Boyutlu modellemeler yapmak veya farklı programlarda modellediğiniz tasarımlara malzemeler, ışıklar ekleyerek görselliği ön plana çıkarmak isteyebilirsiniz. Bu eğitim paketinde, iç ve dış mekan modelleme, vray ışıkları kullanarak ışıklandırma, Photohop programı ile son görseli düzenleme komutları gösterilmektedir.

Autocad 2 boyut ortamında çizmiş olduğunuz kat planlarını, 3ds max programında modelleyebilir veya Sketchup, Rhino, Revit, Autocad 3d gibi farklı ortamlarda çizilmiş modellerinizi 3ds Max ortamında ışıklandırabilir, malzemeler atayabilirsiniz.

Eğitim içeriğinde, pratik ve püf noktalar ile hızlı şekilde nasıl modelleme yapabileceğiniz, ışık, kamera ve render ayarları ile kısa zamanda etkili görsellere nasıl ulaşacağınız anlatılmaktadır.

Uygulama içeriklerinde kullanılan Autocad dosyaları ve gerekli 3ds Max model ve dokular konu içeriğinde yer alan bağlantılardan indirilebilmektedir.

Uygulamaları, bilgisayar başında deneyerek ve dersleri tekrar tekrar izleyerek kalıcı öğrenmeyi sağlayabilirsiniz.

Video dersleri, 3ds Max 2022 versiyonunda çekilmiştir. Vray kurulumunuzu yaparken internet bağlantınız açık olmalı çünkü internet bağlantılı kurulum yapıldığında, Vray programının sizler için sunduğu harika kaplama desenlerine de sahip olacaksınız.

Hayalinizdeki tasarımları yapmak, meslek edinmek veya mesleğinizde ilerlemek için harika dersler sizleri bekliyor. Püf noktalar, kısa yollar, pratik yöntemler, güncel bilgiler ve daha fazlası bu harika online eğitim paketinde.

Aramıza hoş geldin.

 

Daha Fazla Göster

Ne Öğreneceksin?

  • Mimari görselleştirmeye yönelik modelleme
  • Malzeme kaplama
  • Işıklandırma

Kurs İçeriği

3ds Max Online Eğitim Paketi Tanıtım
3ds Max & Vray & Photoshop Online Eğitim Paketi Tanıtım Videosu

  • Online 3ds Max Mimari Görselleştirme Tanıtım
    00:00

3ds Max Temel Komutlar
3ds Max program ekranını tanımak, Move, Rotate, Scale komutlarının kullanımı. Açı mıknatısı ile Rotate komutunun birlikte kullanımı. Pratik yöntem ile kopyalama işlemi.

3ds Max Modelleme Komutları – 1. Bölüm
Tasarlamak istediğiniz mutfak, yatak odası, salon veya dış cephe söveleri vb. olabilir. Modelleme komutlarını kullanarak istediğiniz tasarımı oluşturabilir veya mevcut tasarımlarda değişiklikler yaparak kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Modellemede ileri seviyelere ulaşmak istiyorsanız, burada anlatılan komutlara hakim olmalısınız.

3ds Max Mimari Hazır Nesnelerin Çizimi
3ds Max programında pencere, kapı, merdiven, duvar, çit, korkuluk, ağaç çizimleri hazır şekilde bulunmaktadır. Geometrik nesnelerin içerisinden kolayca ulaşarak hızlı bir şekilde kutu, küre çizer gibi pencere, kapı modelleri çizebilirsiniz.

Vray – Malzeme Atamak
Render motoru olarak hangi programı kullanıyorsanız o programa ait malzeme kaplamalarını ve ışıklarını kullanmanız gerekir. Işık olmadan malzemeler, olması gerektiği şekilde görselde aktifleşmez. Malzeme kaplamalarınızın, yansıma, geçirgenlik, kabartma gibi özelliklerini net görebilmek için mutlaka ışık ile birlikte kullanmanız gerekir.

Kat Planından Bina Modelleme
Autocad ortamında çizilmiş 2 boyutlu kat planını, 3ds Max ekranına çağırarak 3 boyutlu olarak kolay ve pratik yöntemler kullanılarak nasıl modellenebileceği anlatılmaktadır.

3ds Max Modelleme Komutları – 2. Bölüm
Yüzeyleri istenilen desenlerde bölmek, segmentler ile çalışarak Bend, Taper, Twist, Skew, Lattice gibi modelleme komutları, modele istenilen şekilde form vermek için FFD Box komutu ve kenar yuvarlamaları için kullanılan Turbosmooth komutunun nasıl kullanılacağını, bu konu başlığı altında yer alan derslerden öğrenebilirsiniz.

Öğrendiklerimizi Uygulamalı Tekrar Edelim
Öğrendiğiniz konuları içeren, örnek uygulamalar

2 Boyutlu Şekiller (Shapes)
Autocad veya farklı programlarda oluşturduğunuz 2 boyutlu şekilleri 3ds Max ortamında kullanabileceğiniz gibi 3ds Max programında yer alan hazır 2 boyutlu şekilleri de kolay bir şekilde oluşturarak modellerinizde kullanabilirsiniz.

Vray – Işıklar
Vray ışıklar; vray light, vray sun, ambient light, Vray ies

Vray – Kamera
Vray physical kamera kullanımı ve ayarları

3ds Max & Vray Modelleme Komutları – 3. Bölüm
Vray nesneler ile çalışmak

Çoğaltma Komutları
Nesne ve şekillerin kolay bir şekilde komutlar yardımı ile çoğaltılması

Kamera Amimasyonu
Kamera animasyonu nasıl yapılır? İç mekan ve dış mekan çizimlerinden kamera ile gezinerek video oluşturmak